Hazır beton endüstrisinde insan hatasını minimuma indirecek Akıllı Beton dönemi başlamıştır.

Toplam Performans Kontrol (Akıllı Beton) Hazır Beton için yeni bir kavram.Hazır Beton tesisteki üretimden başlayıp, teslimattan yerinde dökümüne ve ardından gelen sertleşme sürecine kadar istedikleri yüksek kaliteye sahip betonu almalarını sağlayacak bir sistemdir.
Betonarme bir yapının ömrü (durabilitesi) yapının yalnızca binanın içinde bulunduğu çevre sınıfına değil aynı zamanda betonun su- çimento oranı, betonun yerleştirilmesindeki homojenliği ve sıkıştırılmasına da bağlıdır.

Akıllı Beton , üreticisinden uygulayıcısına, mühendisinden müteahhidine kadar sektörün her kademesi maksimum fayda sağlar.

  • Daha geçirimsiz, kolay yerleşebilen uzun ömürlü beton kullanma olanağı sunar.
  • İşleneblirlik kaybı olmadan, TS EN 206-1 ‘e uygun düşük su/çimento oranlı beton üretimi gerçekleşiyor.
  • Daha kolay yerleştirme ve daha hızlı mukavemet kazanma, işçilikten tasarruf, daha erken kalıp alma/çevirme ve toplamda daha düşük maliyet.
  • Daha iyi beton yüzeyleri, uzun süreli işlenebilirliği olan daha yüksek kalitede beton imkanı sunar.Daha estetik bir görünüm için, gelişmiş , homojen bir yüzey görünüşü  elde edilir.
  • Yapı içinde homojen beton imkanı verir.Böylelikle farklı ve uzun süren vibrasyondan ve donatı fazlalılığından kaynaklanan beton özelliklerinin değişmesi sorunu ortadan kalkar.
  • Betonun kalıba tam olarak yerleşmesi, hem ekonomik hem de estetik bir kazanç sağlar.
  • Daha uzun süreli servis ömrü, daha az bakım/tamir işi ve toplamda en ekonomik yaklaşım için daha dayanıklı yüksek kalitede beton elde edilir.

Yüksek Erken Mukavemet 
Uzun İşlenebilirlik Süresi     
Standarda Uygunluk          
Düşük Su /Çimento Oranı 
Düzgün Beton Yüzeyi      
Yüksek Nihai dayanım     
Erken Kalıp alma            
Durabilite (Ömür)